Régi magyar mesterségek rejtelmeit ismerhették meg óvodás- és iskoláskorú gyermekek az Iparművészeti Múzeum által szervezett és a Széchenyi 2020 pályázat keretében finanszírozott múzeumpedagógiai programon. A 3 éven át tartó edukációs program során hat iskola és két óvoda csoportjai folyamatos fejlesztő foglalkozásokon vehettek részt.
A „Régi magyar mesterségek nyomában” című VEKOP 7.3.4-17-2017-00006 azonosítószámú program összesen 265 gyereknek nyújtott ingyenes múzeumpedagógiai foglalkozásokat. A fiatalok elsősorban az ötvös-, az asztalos-, a szabó-, az órás-, a kályhás- és a fazekasmesterség alapjaival ismerkedtek meg. A múzeumpedagógia osztály munkatársai által szervezett kulturális órák, tehetséggondozó foglalkozások, műhelygyakorlatok és témanapok keretében affektív (benyomásokra építő) és drámapedagógiai módszerek segítségével sajátíthatták el a különböző mesterségek ismérveit. Az órák keretében a gyerekek többször is ellátogattak a Ráth György-villába és a Nagytétényi Kastélyba is.
Különböző kézműves eszközöket és technikákat is kipróbálhattak a fiatalok, mint például a tűzzománcékszer-, a bross- és az órakészítést, a fasámli- és a díszüveg-dekorálást, a vászontáska-díszítést, a ruhatervezést, a fadoboz- és a kerámiabögre-festést, a nemezelést, valamint a fémdomborítást. A különböző technikai eszközökkel támogatott oktatás a projekt előrehaladtával egyértelműen hozzájárult a finommotorika- és a készségfejlesztéshez, továbbá segítette a gyerekeket a pályaválasztásban is, valamint az iparművészeti tárgyak megismerésében.
A pályázatnak köszönhetően – amelyben 25 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a múzeumpedagógiai osztály – tűzzománckemencéhez, hangszerekhez, korabeli jelmezekhez, bútorokhoz, textilekhez, antik megfogható tárgyakhoz, íróeszközökhöz, varrógépekhez és egyéb digitális eszközökhöz jutott a múzeum. Az eszközök alkalmazásával az intézménynek további pályaorientációs programok tartására is lehetősége nyílik.