Szeptember 26. és 29. között a Millenárison az MNMKK tagintézményei együtt mutatkoznak be a hazai és nemzetközi olvasóközönség előtt.
A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése rendezvénye abból a szempontból lesz egyedi, hogy az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum, az Országos Széchényi Könyvtár, a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Magyar Természettudományi Múzeum könyvkiadói ezen alkalommal együtt, immáron egységesen jelennek meg a szakmai eseményen.
A Millenáris B 5–6–7-es számú, összevont standjánál szeretettel várjuk az olvasókat a hat tagintézmény újdonságaival, többek között ismeretterjesztő irodalomtörténeti és művelődéstörténeti díszalbumokkal, konferencia- és tanulmánykötetekkel, továbbá könyv-, sajtó- és művelődéstörténeti szakmunkákkal.
Munkatársaink az alábbi beszélgetésekkel, könyvbemutatókkal is várják az érdeklődőket.
(Forrás: MNMKK OSZK)
Az MNMKK Országos Széchényi Könyvtár A könyv marad címmel kerekasztal-beszélgetést szervez a könyvszakma aktuális kérdéseiről, kezdve olyan klasszikusokkal, mint a hagyományos könyvek és az e-bookok egymásra hatása és viszonya; a digitális könyvfogyasztás okai és korlátai; a könyvkiadók és könyvesboltok jövője; bezárólag a booktokker jelenséggel.
A beszélgetésen részt vesz Nyáry Krisztián író, Zulik Ákos, a Mathias Corvinus Collegium Közgazdasági Iskola vezető oktatója, Balogh Ákos Gergely, a Reakció Kiadó alapító-igazgatója és Takácsné Bubnó Katalin, az MNMKK OSZK Könyvtári Intézet Könyvtártudományi Szakkönyvtár igazgatója.
Az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum a 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválra jelenteti meg a Hungarian National Museum – The Building című kötetet, amely a tavasszal a boltokba került 'A múzeumpalota' című kiadvány angol változata. A dekoratív kivitelű, gazdagon illusztrált kiadvány az idegen nyelvű érdeklődők számára is hozzáférhetővé és megérthetővé teszi a MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum épületének történetét és értékeit.
A múzeum idei sikerkönyve Lengyel György Jégkori vadászok – A paleolitikum öröksége Magyarországon című kötete. A HistorIQ című régészeti ismeretterjesztő sorozatban megjelent kötet illusztrátora Gauder Áron filmrendező volt. A szerző és az illusztrátor szeptember 28-án, szombaton 16 órától dedikál az MNMKK pavilonjánál.
(Forrás: MNMKK OSZK)
Szeptember 27-én 19 órától a Kner Imre teremben kerül sor A gyűjteménytől a könyvig című kerekasztal-beszélgetésre a szélesebb közönséget megszólító múzeumi kiadványokról. Két friss múzeumi ismeretterjesztő könyvsorozat mutatkozik be, az MNMKK Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum A Magyar Plakát Mesterei és az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum Tárgyak, Korok, Emberek című sorozatával ismerkedhetnek meg az érdeklődők. A sorozatszerkesztőket és a szerzőket Borbás Barna újságíró kérdezi.
Az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum idén kiállítás- és programsorozattal is készült André Kertész születésének 130. évfordulójára. A Kertész130 projekt keretében jelent meg A lélegző archívum – André Kertész háborús naplója és levelei című kiadvány, amely a franciaországi Kertész-archívumban őrzött egykorú dokumentumok és a 2021-ben New Yorkból vásárolt vintázsképek első közös kiadása, amelyet Fisli Éva rendezett sajtó alá. A kötetről szeptember 28-án 18 órától a Votisky Zsuzsa teremben Szegedy-Maszák Zsuzsanna beszélget a szerkesztővel és Tomsics Emőke történésszel, Toronyi Zsuzsanna levéltáros-muzeológussal, Tóth Balázs Zoltán esztétával. A beszélgetés alatt angol nyelvű tolmácsolást biztosítunk.
(Forrás: MNMKK OSZK)
Az MNMKK Magyar Természettudományi Múzeum több mint húsz tudományos és ismeretterjesztő kiadvánnyal jelenik meg a könyvfesztiválon, közöttük például az alapításának jubileumára kiadott, 220 év kincsei című könyvvel, amely az intézmény páratlan gyűjteményi anyagából mutat be egy különleges válogatást. Emellett az elmúlt évek múzeumi kutatásaiból született kiadványok lesznek elérhetők a természettudományok széles spektrumából. Így az érdeklődők a Kárpát-övezetben felfedezett ásványoktól kezdve az eocén élővilág ismertetésén át a magyarság eredetkutatásának embertani és archeogenetikai eredményeit bemutató könyveket is megvásárolhatják majd. Továbbá az állat- és növényvilág rajongói is színes kínálatból válogathatnak, például a darazsakról, ragadozó madarakról, a Bakony vagy a Gerecse flórájáról szóló kiadványok közül. A standon megtalálhatók lesznek a neves természettudós, zoológus elődeink (például Herman Ottó vagy Frivaldszy Imre) életét, munkásságát feldolgozó munkák is.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket programjainkra!