Ahogy minden évben, úgy idén, 2025-ben is érdekes új témákkal, szakértői előadásokkal, kurátori vezetésekkel és múzeumpedagógiai programokkal folytatjuk szépkorú látogatóinknak szóló, népszerű programsorozatunkat!
2025. március 11. kedd, 15.00-17.00
Tavaszi ragyogás a Ráth-villában
Horváth Hilda művészettörténész, főmuzeológus kurátori tárlatvezetése A mi szecessziónk c. állandó kiállításban
A tavasz kezdetén az éledő természet sétára csábít, felfedezésre hív. A Ráth György-villában mi is sétára hívjuk szépkorú vendégeinket. Ezen a délutánon közelebbről megfigyeljük a szecesszió természeti motívumait, a különleges levélformákat, a nyíló virágokat, a lepkék és szitakötők táncát, mindezt rendkívüli tudással és tehetséggel fába faragva vagy fémbe öntve. A tárlatvezetés után beszélgetésre, véleménycserére invitáljuk látogatóinkat, miközben teázunk és virágos díszeket alkotunk.
2025. április 23. szerda, 15.00-17.00
Szecessziós életérzés
Joó Julianna művészettörténész, múzeumpedagógiai osztályvezető interaktív vezetése
Vezetés, előadás, foglalkozás, játék, ennek a tavaszi délutánnak több meghatározást is adhatunk.
A kifejezetten a szépkorú látogatóink számára készült múzeumpedagógiai foglalkozás során a szecessziós stílussal, a századforduló nagypolgári életmódjával, Budapest aranykorával, a híres kávéházi kultúrával a hajdani vendégfogadások etikettjével és ünnepi menüsoraival is megismerkedünk, méghozzá közvetlen, játékos, interaktív módon, minden érzékszervünket alaposan igénybe véve.
2025. május 13. kedd, 15.00-17.00
Thék Endre „asztalosmester” és a századforduló legnagyobb hazai bútorgyára
Lovay Zsuzsanna művészettörténész, főmuzeológus tematikus vezetése A mi szecessziónk c. állandó kiállításban
Thék Endre a múlt századforduló tipikus vállalkozója. Külföldi (bécsi, párizsi) tanultságú asztalosmester, aki Budapesten alapította meg az első nagyszabású magyarországi bútorgyárat. Tehetsége és kitartása révén hamar ismertté és elismertté vált, így a főváros legjelentősebb középületeinek reprezentatív enteriőrjei többségében a Thék-gyárból kerültek ki, mintegy normát szabva a historizmus és szecesszió magyarországi berendezéseinek. Ismerjük meg érdekes személyiségét és alkotásait a Ráth-villa állandó kiállításában álló bútorok segítségével!
Helyszín: Ráth György-villa 1068, Budapest, Városligeti fasor 12.
Jegyár: 800 Ft/fő
Jegyvásárlás: a helyszínen a jegypénztárban