-
1975. január - 2005. december
Az Iparművészeti Múzeum kiállításai 2007 előtt
Információk 2007 előtt rendezett kiállításainkról
-
2006. december 13 - 2008. december 31.
Esterházy-kincsek - Öt évszázad műalkotásai a herceg Esterházyak kincstárából
Az Esterházy hercegek Magyarországon páratlan, sőt európai összehasonlításban is kiemelkedően értékes kincstára szinte az egyetlen a barokk kor hazai műgyűjteményei közül, amely lényegében átvészelte a későbbi évszázadok viszontagságait.
-
2007. március 21 - november 18.
Tiffany és Gallé - A szecesszió üvegművészete
Nemzetközileg is ritkaságszámba megy az Iparművészeti Múzeum 2007. március 22-én nyíló, a Budapesti Tavaszi Fesztivál részeként bemutatott szecessziós üveggyűjteménye, amely két művész-üveggyáros – az amerikai Louis Comfort Tiffany és a francia Emile Gallé - remekművei köré szerveződik, ám mellettük megjelenik a szecesszió üvegművészetének több jelentős európai és magyar képviselője is. Opálos vagy zománcozott, nemesfémszerűen vagy szivárványosan fénylő, mívesen díszített és formatervezett üvegtárgyak ritka seregszemléjét tekintheti most meg a hazai közönség.
-
2007. május 22 - november 25.
Habán mítosz 1593-1734 - Magyar magángyűjtemények kincsei
Az Iparművészeti Múzeum kiállítása magángyűjtők habán kerámiáiból mutat be egy közel 150 darabos válogatást.
-
2007. szeptember 17 - 2011. október
Oszmán-török szőnyegek az Iparművészeti Múzeum gyűjteményéből - In memoriam Batári Ferenc (1934-2005)
A budapesti Iparművészeti Múzeum a világ második leggazdagabb oszmán-török szőnyeggyűjteményét tudhatja magáénak. A múzeum közel 800 darabot számláló szőnyegkollekciójának egynegyedét teszi ki a 15-19. századi oszmán-török anyag. Kiállításunkon gyűjteményünk legszebb darabjai láthatók, szőnyegtípusok szerinti csoportosításban. A tárlaton végigkövethető három évszázad török szőnyegeinek motívumváltozása és az egyes szőnyegcsoportok variációgazdagsága.
-
2008. január 22 - április 20.
Értékmentő szenvedély - Műtárgyak magyar magángyűjteményekből
A 65 gyűjtő közel 600 műtárgyát felvonultató kiállítás a hazai gyűjtők értékmentő szenvedélyéről tesz tanúbizonyságot. Az anyag átfogja az iparművészet teljes spektrumát a középkortól a Swarovski-kristályokig. A múzeumok által is irigyelt műkincsek között láthatunk gótikus faragványt, ortodox ikont, XVII. századi brüsszeli kárpitot, keleti szőnyeget, Zsolnay-porcelánt, díszfegyvert, buddhista házioltárt, japán fametszetet, art déco szekrénykét, ezüst ékszereket, arany ritkaságokat és elsüllyedt hajók kerámia kincseit is.
-
2008. március 26 - június 30.
Beatrix hozománya - Az itáliai majolikaművészet és Mátyás király udvara
A kiállítás célja kettős: egyrészt az Európában új kerámiatechnika, az ónmáz használatainak korai megjelenésétől a majolikaművészet 15. századi kezdeteinek feltárása és az emlékanyag részletes bemutatása, másrészt a magyar királyi udvarban megjelenő majolika tárgyak eredetének és készítési körülményeinek alapos vizsgálata.
-
-
2008. november 17 - 2009. január 11.
Craft & Design — Irányok, utak a kortárs magyar iparművészetben
A tárlat a 20. századi iparművészet két alapvető irányzatának, a craft és a design filozófiáját, napjainkig elő hatását és jelenlévőségét mutatja be, hangsúlyozottan és alapvetően a kortárs iparművészeti alkotásokkal.
-
2008. december 11 - 2009. augusztus 2.
Műhelytitkok - Restaurált műkincsek az Iparművészeti Múzeumban